دوره آموزشی اپراتور دیزل ژنراتور

  • گروه آموزشی: برق
  • مدت: ۱/۵ ماه
  • شهریه: ۹۴۰,۰۰۰ تومان
  • موارد آموزشی: آموزش اپراتور دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور یا مولد دیزل به ترکیبی از موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا، سیستم‌های کنترل، قطع‌کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به منظور تولید برق استفاده می‌شود، می‌گویند.

اپراتوری دیزل ژنراتور در حوزه ی برق بوده و کار هایی از قبیل : آنالیز موتورهای احتراق داخلی رفت و برگشتی، تحلیلژنراتورهای C.A و تحلیل بار الکتریکی تولیدی ژنراتور، تنظیم اتوماتیک ولتاژ در دیزل ژنراتور، تحلیل عملیات همسو درنصب و تنظیم ژنراتور، بررسی سویچینگ و کنترلگرها در ژنراتور، بررسی مسایل زیست محیطی در کاهش آلودگی صوتیو... بر عهده داشته و این شایستگی با افراد شاغل در قسمت ، بهرهبرداری و کنترل منابع تولید پراکنده و سیستم هایدیزل ژنراتوری در ارتباط است.

حداقل هماهنگی بین ذهن و جسم برای رسیدن به یک توانمندی یا شایستگی . معمولاً به مهارت های عملی ارجاع می شود .

حداقل میزان تحصیلات : فوق دیپلم برق

مهارت های پیش نیاز این استاندارد : ندارد

آموزش دیزل ژنراتور

‎یکی از مشکلات مشترک در بین دارندگان دیزل ژنراتور این است که اپراتور دیزل ژنراتور بعد از مدتی عوض می شود. به این صورت که در زمان نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور یک نفر به عنوان اپراتور یا مسئول فنی آموزش می بیند ولی پس از گذشت مدت زمانی این فرد آموزش دیده به دلایل گوناگون از جمله استعفا ، اخراج ، ارتقای شغلی ، تغییر محل خدمت، اتمام قرارداد استخدام و … با فرد جدیدی جایگزین می شود و البته هیچ کدام از آموزش های فراگرفته را به جایگزین خود منتقل نمی نماید .

تحلیل موتورهای احتراق داخلی رفت و برگشتی

A.C ژنراتورهای تحلیل

 تحلیل بار الکتریکی تولیدی ژنراتور

تحلیل و تنظیم اتوماتیک ولتاژ در دیزل ژنراتور

تحلیل عملیات همسو در نصب و تنظیم ژنراتور

 آنالیز سویچینگ و کنترلگرها در ژنراتور

تحلیل مسایل زیست محیطی در کاهش آلودگی صوتی و کاهش آن

جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

یک نظر بدهید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...