دوره آموزشی دیوار کوب MDFوPVC

  • گروه آموزشی: دکوراسیون داخلی
  • مدت: یک روز
  • شهریه: ۴۰۰,۰۰۰ تومان
  • موارد آموزشی: آموزش دیوار کوبMDFوPVC

 دیوارکوب چیست؟

امروزه استفاده از دیوارکوب راهی شده که می توان در سریع ترین زمان ممکن و بدون استفاده از بنایی، با هزینه ای ایده آل و در طرح و رنگ های گوناگون دیواره های ساختمان خود را پوشش داد.

 

به دلیل استفاده بیش از حد دیوارکوب ها در ساختمان سازی و به خصوص دارا بودن قابلیتها و خصوصیاتی از جمله تنوع در طرح و رنگ، ضد آب بودن و قابلیت شستشو، عایق صدا و حرارت، وزن سبک، نصب سریع و دارا بودن قابلیت فرم دهی آن این محصول در مکان هایی همچون مراکز اداری و تجاری، رستوران ها، سالن های نمایش و فروشگاه ها و منازل بیش از پیش دیده می شود.

 


پی وی سی ( اطلاعات عمومی پی وی سی) :

پلی ونیل کلراید با نام اختصاری پی وی سی یک نوع پلیمر ترمو پلاستیک است که در صنایع متعددی کاربرد دارد . این محصول یکی از با ارزش ترین محصولات در صنایع شیمیایی محسوب می گردد. بیش از 50 درصد پی وی سی تولید شده در صنعت ساختمان کاربرد دارد.

به عنوان یک ماده ساختمانی مقرون به صرفه و دارای مزایای متعددی می باشد. به طوری که در سال های اخیر جایگزین مواد ساختمانی سنتی از قبیل خاک رس ، چوب وبتندر بسیاری از مناطق شده است.

پی وی سی از رایج ترین پلاستیک های مورد استفاده در صنعت و به خصوص صنعت ساختمان و ... است.

دیوارپوش پی وی سی :

پی وی سی از جمله پلاستیک های ترمو پلاست است که معمولا به رنگ سفید تولید می شود.استفاده از این پلاستیک در تولید محصولات خانگی غلاوه بر دیوارپوش و سقف کاذب نیز کاربردهای متعددی دارد. هم چنین نیاز به ایجاد دکوراسیون داخلی و دگرگونی در آن از دیرباز احساس می شد و به منظور برآورده کردن این خواسته ارائه گزینه جدید لازم بود، بنابراین در راستای برآورده کردن این منظور پوشش های دیوار و سقف پی وی سی وارد صنعت ساختمان گردید که دارای مزایای خاص خود می باشد. پوشش پی وی سی برای دیوارپوش ها و سقف های پی وی سی علاوه بر تنوع و زیبایی منحصر به فرد خود بسیار سبک و با کیفیت می باشند و طول عمر بسیار بالای این دیوارپوش های پی وی سی و سقف های پی وی سی باعث حذف بسیاری از مواد و مصالح مانند رنگ کردن هرساله دیوار وسقف فضاهای مختلف شده است.

دیوارپوش های پی وی سی و سقف های کاذب پی وی سی به علت استحکام زیاد آنها باعث جلوگیری از هدر رفتن حرارت و برودت ساختمان گردیده است. و یک نوع عایق نیز می باشد.

دیوارپوش های پی وی سی با به کارگیری تکنولوژی روز دنیا و طرحی نوین ، تمامی خصوصیات یک دیوارپوش با کیفیت را از جمله ، زیبایی ،تنوع در طرح و رنگ ، قابلیت مونتاژ بالا ، مقاوم بودن در برابر حشرات موذی و ضربه ، قابلیت نصب در کلیه مناطق آب و هوایی ، عدم نیاز به رنگ آمیزی ، عایق حرارتی ، عایق نور و صدا ، مقاوم در برابر اسیدها و قلیاها و ...

اگر شما خواستار دیوارپوش برای دکوراسیون داخلی خود هستید نگران رنگبندی و طرح آن نباشید زیرا بدلیل اینکه طیف بسیار وسیعی از طرح و رنگ را امروزه دیوارپوش های پی وی سی دربر گرفته, پس پاسخگوی تمامی نیازها و سلیه ها نیز خواهد بود. در نهایت شستشوی آسان دیوارپوش پی وی سی میتواند از جمله مزایای بسیار مهم به شمار آید. شما میتوانید با هر نوع ماده ای و با آب به دیوارپوش خود چهره ای نو و تازه د
بعدا مطالب اضافه خواهد شد

ندارد

تفاوت های دیوارپوش MDF و PVC چیست؟

دیوارپوش ها دارای دو نوع اصلی ام دی اف (MDF) و پی وی سی (PVC) می باشد، نوع ام دی اف نسبت به نوع پی وی سی، زیباتر می باشد و جلوه بیشتری به فضا می دهد و مقاومت بیشتری نیز دارد، اما مزیت سبک بودن و همچنین قابل شستشو بودن دیوار پوش پی وی سی باعث شده تا برای فضاهایی که نم دار هستند یا احتمال شستشو وجود دارد، بیشتر از این نوع دیوار پوش استفاده شود.

دیوارکوب ام دی اف (MDF)

دیوارکوب ها یا دیوارپوش ها متریال هایی هستند که برای پوشش دیوار ها و گاهی بر روی سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند . امروزه از نظر طراحان دکوراسیون داخلی دیوارپوش ها نقش اساسی و مهمی در دکوراسیون منازل، مراکز اداری ، بیمارستان ها ، رستوران ها ، مراکز تجاری ، سالن های ورزشی و... دارند و برای ایجاد نمایی شیک و زیبا در معماری ساختمان دیوارکوب یا دیوارپوش ها سریعترین و مناسب ترین راه هستند . دیوارکوب ها در رنگ ها ، جنس ها ، طرح های متنوع و مختلفی تولید می شوند که عبارتند از : دیوارکوب ام دی اف (MDF)، دیوارکوب چوبی ، دیوارکوب PVC ، دیوارکوب سنگی ، دیوارکوب آلومینیومی ، دیوارکوب شیشه ای ، دیوارکوب پلاستیک ، دیوارکوب سلولز ، کاغذ دیواری و..

انواع دیوارکوب

1. دیوارکوب PVC با شبکه تو خالی داخلی

2. دیوارکوب PVC فومیزه یا توپر

3. دیوارکوب MDFدر دیوارکوبی mdf اندازه شیارهای کناری دیوارپوش به صورت معمول از دیوارکوبی pvc کمتر است، ولی بهرحال بایستی اندازه این شیارها بایستی به اندازه ای باشد که قطعات به صورت مطمئن کنار هم قرار بگیرند.

سطح دیوارکوب بایستی هموار بوده و بتواند به خوبی لبه های نر و ماده گی را بپوشاند. این مساله بخاطر پوشیده شدن فواصل نر و مادگی مهم است. پایداری دیوارکوب در برابر تغییرات محیطی دما یکی از مسائل مهم می باشد. رعایت این مساله باعث خواهد شد تا عمر دیوارکوب بالا بوده و پس از گذشت زمان یکنواختی کار از بین نرود.

در برخی از جاها و مکانها نباید از دیوارکوب استفاده شود. ورودیها و مکانهای پرتردد از آن جمله اند. با توجه به ضعف استحکام مکانیکی این پوشش در برابر ضربه این مساله به شدت توصیه میگردد. همچنین احتمال سوراخ شدن در برابر ضربات نیز وجود دارد.

دیوارکوبی یکی از مسائل مطرح در دکوراسیون داخلی است که به زیبایی داخلی کمک شایانی را میکند. همچنین در انتخاب دیوارپوش بایستی بر اساس رنگ محیطی اقدام نمود. به عنوان مثال بایستی به عنوان یک معمار طرح و رنگ را بر اساس پارکت موجو و یا قابل نصب ، پارتیشن نصب شده و یا قایل نصب در آینده در نظر گرفت.

جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

یک نظر بدهید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...