دوره آموزشی کامپیوتر -تولید چند رسانه ای

 • گروه آموزشی: دیپلم
 • مدت: ۶
 • شهریه: ۲,۹۵۰,۰۰۰ تومان
 • موارد آموزشی: دیپلم کامپیوتر

کامپیوتر -تولیدچند رسانه ای

مقدمه 
دنیای کنونی دنیای پیشرفت وتغییر است و هروز شاهد ظهور و بروز فناوری های جدید و نو می باشیم. آموزش و پرورش به عنوان نهادی که افراد را برای زندگی در جامعه و تعامل با نو آوری هاآماده  می کند همواره باید این تغییرات را بشناسد و از آنها برای رسیدن به مقاصدخود استفاده کند. چند رسانه ای موضوع جدیدی است که استفاده از آن در آموزش و پرورش مورد توجه می باشد و این مساله دارای مخالفان و طرفدارانی است . 

تعریف چند رسانه ای:

واژه چند رسانه ای برای بیان ابعاد متعدد فناوری مورد استفاده قرار گرفته است وتوصیف دقیق آن مشکل است .

طبق نوشته های تایواگان نویسنده کتاب "متن چند رسانه ای " چند رسانه ای ترکیب متن ، صداانیمیشن و ویدئو است که رایانه یا هر وسیله ی دیگری آن را به شما ارائه می کند. 
چند رسانه ای شامل استفاده از کامپیوتر در ارائه،تلفیق متن،گرافیک و ... که به کاربر اجازه می دهد با کامپیوتر تعامل برقرار کند. 
اصولا واژه چند رسانه ای زمانی به کار می رود که رسانه ارتباطی با رسانه دیگری هماهنگ می شود تا اطلاعات را به شیوه یکسان انتقال دهند .بنابر این به هر روش انتقال اطلاعات با به کار گیری حداقل دو مورد از مواردزیر چند رسانه ای می گویند.

 تولیدکننده چندرسانه ای درجه2 در حوزه فناوری اطالعات بوده و شایستگی هایی از قبیل تحلیل و بکارگیریمقدماتی نرم افزارهای ایجاد تصاویر گرافیکی ، عکسبرداری و فیلمبرداری از صفحه نمایش ، برنامه نویسی گرافیکیباC VISUAL ، آنالیز مفاهیم و محیط های چندرسانه ای و ... را دارد و این شغل با مشاغل تولید کننده هایرسانهای و تبلیغاتی و صدا و سیما در ارتباط است .

 


مهارت های پیش نیاز این استاندارد : ندارد

حداقل میزان تحصیالت : دیپلم کامپیوتر

 به طور کلی برای مباحثی چون پردازش تصویر،ویدئو و صوت آشنایی با مبانی « پردازش سیگنالهای دیجیتال » لازم است.• در این درس در حد نیاز به معرفی این مفاهیم پرداخته خواهد شد.• آشنایی مختصر با برنامه نویسی برای گذراندن این درس لازم است.

مقدمه ای بر چندرسانه ای – تکنیک ها و استانداردهای فشرده سازی – ذخیره سازی اپتیکی – تکنیک های اشاره و بازیابی تصویر و ویدئو – مخابرات چندرسانه ای – کاربردهای چندرسانه ای در شبکه های مخابراتی – معرفی اجمالی پشتیبانی کامپیوتری برای کارهای جمعی (CSCW) – سیستم های مذاکره کامپیوتری – اتاق های همایش – کاربردهای چند کاربره ی بلادرنگ – سیستم های فوق متنی بلادرنگ – سیستم های استدلال

سالیان زیادی است که استفاده از محتواهای چندرسانه‌ای در زمینه‌های مختلف آموزشی، تبلیغاتی، تجاری، سرگرمی، و همچنین در بستر گسترده اینترنت مرسوم شده است. کسانی که در زمینه تولید این محتواها فعالیت می‌کنند، تنها نیازمند یادگیری کار با تعدادی نرم‌افزار می‌باشند که این نرم‌افزارها در یکی از دسته‌های کلی زیر قرار می‌گیرند:

 • نرم‌افزار گرافیکی برای ویرایش صوت، تصویر و ویدئو
 • نرم‌افزار تولید انیمیشن (پویانمایی) دو بعدی (2D) و سه بعدی (3D)
 • نرم‌افزار طراحی و تولید محتوا و محیط‌های چندرسانه‌ای
 • لگوریتم های گرافیک کامپیوتری در حوزه صوت، تصویر، ویدئو، انیمیشن
 • الگوریتم های فشرده‌سازی، تبدیل، و پردازش انواع محتوای مولتی‌مدیا
 • توسعه نرم‌افزارهای گرافیکی و موتورهای تولید بازی رایانه‌ای
 • شبکه‌های مولتی‌مدیا و پروتکل‌های مربوط به آن


آنالیز مفاهیم و محیط های چندرسانه ای2 آنالیز و استفاده از محیط گرافیکی در سیستم چندرسانه ای2تحلیل و بکارگیری مقدماتی نرم افزارهای ایجاد تصاویر گرافیکی و بکارگیری آنها4تحلیل و بکارگیری محیط WORD MS و POWERPOINT1برنامه نویسی گرافیکی باC VISUAL6تحلیل و بکارگیری نرم افزارMX FLASH7آنالیز و بکارگیری محیط گرافیکی در BASIC VISUAL0عکسبرداری و فیلمبرداری از صفحه نمایش

جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

یک نظر بدهید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...